Právě se nacházíte: Úvod > Novinky > Playstation E3

To nejlepší z konference Playstation

Show odpálil trailer k velmi očekávanému pokračování The Last of Us od Naughty Dog. Konečně jsme viděli záběry přímo ze hry a nedá se to popsat jinak, než že to vypadá parádně. V hlavní roli už nebude Joel. Jeho místo převezme Ellie. Ukázka vzbudila na internetu hodně vášní, ať už jde o velkou brutalitu nebo líbací scénu mezi Ellie a Dinou. Dnes jsme se dozvěděli o hře několik nových detailů, na které se můžete podívat.

Následovala ukázka z japonské feudální rubačky Ghost of Tsushima. Vypadá překrásně a souboje působí velmi dobře, i když zatím lehce neohrabaně. Z této ukázky se ale sluší hlavně vypíchnout vzhled. Vývojáři prozradili, že vyslali na několik týdnů do Japonska speciální tým, který měl zachytit zvuky místních zvířat a další zvuky, aby mohli vývojáři nabídnout co nejvíce autentický zážitek. Ghost of Tsushima je ve vývoji exkluzivně pro PlayStation 4. Zatím nemá stanovené datum vydání.

Vývojáři ze studia Remedy (Alan Wake, Max Payne nebo Quantum Break) představili na E3 svoji novou hru, akční hru ze třetí osoby Control, která vyjde v příštím roce pro PlayStation 4 a Xbox One. Vše začne ve chvíli, kdy je tajná agentura v New Yorku napadena velkou hrozbou, a vy jakožto nový ředitel agentury musíte nad vším získat kontrolu. Dnes tu máme ze hry nové záběry, které jen potvrzují, že se bude jednat o rychlou akci ve stylu Quantum Break, během níž bude moci hlavní hrdinka Jesse Fadens ovládat řadu speciálních schopností, jako třeba telekinezi. Díky ní bude moci házet po nepřátelích různé předměty, případně si z nich dělat štít, což vypadá velmi efektivně.

Během tiskové konference Sony nechyběl ani Capcom, který konečně představil remake hry Resident Evil 2 parádní ukázkou, kterou naleznete níže v novince. Remake Resident Evil 2 nenabíne jen kompletně novou vizuální prezentaci, o níž se stará stejný engine jako u Resident Evil 7, ale také moderní ovládání a novou kameru, umístěnou nad ramenem hlavního hrdiny. Tímto se tedy potvrdily dřívější spekulace. Zároveň jsme se dozvěděli, že na hru už moc dlouho čekat nebudeme, protože vyjde koncem ledna příštího roku pro PlayStation 4 a Xbox One.

Kingdom Hearts 3 snad nesmí chybět na žádné letošní konferenci. Tentokrát alespoň přišel zbrusu nový trailer, který ukázal námořní bitvy za přítomnosti pirátů z Karibiku. Vývojáři očividně chtějí dát hráčům vědět, že vydání hry už nehodlají odkládat. 

Také jsme se dočkali nové ukázky ze hry Death Stranding, ale že bychom byli díky ní chytřejší, o čem vlastně je, to se říci nedá. Nyní něco málo naznačil ještě Hideo Kojima v posledním rozhovoru. „Cílem hry Death Stranding je znovu spojit svět. Mnoho lidí se zajímá o střílečky a v této hře mohou pochopitelně střílet. Hrát takto tuto hru ovšem nedoporučuji, a ostatně si i lidé během hraní uvědomí, že nejde o ideální volbu, i když tuto možnost mají,“ říká Kojima. Ten navíc potvrdil, že Sam, kterého hraje Norman Reedus, bude jedinou hratelnou postavou.

Vývojáři ze studia Team Ninja odhalili během prezentace Sony pokračování výborné akční RPG hry Nioh, což bylo svým způsobem obrovské překvapení. Nikdo asi moc nečekal, že bude pokračování oznámeno tak brzo. Během rozhovoru pro PlayStation nyní řekli, že nebudou nějak výrazně měnit herní mechanismy, ale jsou věci, s nimiž u prvního dílu nebyli úplně spokojeni, takže se na ně chtějí podívat a vylepšit je. Ostatně, jak sami přiznávají, šlo o jejich první akční RPGčko, takže se učili, jak vše funguje. Dále jsme se dozvěděli, že hráči si tentokrát budou moci vytvořit vlastního hrdinu, čímž vývojáři reagují na jejich zpětnou vazbu z prvního dílu.

Sony na závěr své prezentace ukázala nové záběry z akční hry Marvel’s Spider-Man. Ukázka se zaměřovala hlavně na představení hlavních padouchů a úhlavních nepřátel hlavního hrdiny, mezi nimiž je Rhino, Scorpion, Vulture, Mister Negative a Electro. Dnes Sony vypustila novou ukázku, která ukazuje demo, které je možné si vyzkoušet na E3. To se zaměřuje hlavně na boj s protivníky a pohyb po obrovském New Yorku. Na video se podívejte níže v novince. Marvel’s Spider-Man vychází v září exkluzivně pro PlayStation 4. U nás bude obsahovat české titulky.

Ano, to je vše. Nebudeme vám lhát, čekali jsme něco víc. Letošní E3 je oproti posledním rokům trochu chudší, ale jednou za čas toto období zkrátka přijít musí. Možná to byl poslední veletrh E3, který se věnuje této generaci konzolí. Ještě ale nekončíme, protože dnes odpoledne odhalí Nintendo svoje plány na příští rok.

 

DOPRAVA ZDARMA

Prečo platit za dopravu, keď to nie je nnutné? Dobravu objednávok v hodnote 10.200 Kč a viac u nás máte zdarma.

Více informácí

POTŘEBUJETE PORADIT?

V prípade že si neviete radi, skúste si prečítať najčastejšie riešenia Vašich problémov alebo sa obrátte na naše služby zákazníkom.

Více informácí

BEZ SKRYTÍCH POPLATKOV

Jednáme s Vámi na rovinu. Proto ceny, které uvádíme na našem e-shopu jsou konečné. Neplatíte balné, a už vůbec neplatíte za platbu kartou.