Právě se nacházíte: Úvod > Novinky > Cyberpunk 2077 - Novinky

Cyberpunk 2077 - Novinky E3

Je to opravdu tak. Po pár nic neříkajících trailerech tady máme zbrusu nové záběry, a dokonce se na výstavě objevila i téměř hodinová ukázka přímo ze hry. Totodemo je ale pro lidi, kteří nebyli přímo za zavřenými dveřmi, zapovězeno. Herní novináři jsou naštěstí dost sdílní, takže už po všech internetech koluje obrovské množství informací, jak vlastně Cyberpunk vypadá. Jdeme na to.

Jedním z velkých odhalení je fakt, že Cyberpunk budeme hrát v pohledu z první osoby. V herní komunitě to vyvolalo docela paniku. Nás to ale moc nepřekvapuje. Přeci jsme o hře samotné doposud věděli opravdu málo, takže ve výsledku to mohla být třeba i izometrická tahovka. Kyle Rowley z CD Projektu tuto perspektivu odůvodňuje tak, že tvůrci chtějí, aby si hráči prožili každý pocit, jako by ve zdejším světě opravdu byli. Když už mluvíme o světě, je tady pár věcí, které by vám neměly uniknout. Celý příběh se odehrává ve městě zvaném Night City. Je to fiktivní město vytvořené pro účely hry a leží někde v Americe, mezi San Franciscem a Los Angeles. Do jisté míry je jeho architektura inspirovaná právě těmito městy. 

Night City bude rozdělené do šesti čtvrtí, přičemž každá z nich bude mít svoji vlastní atmosféru. Největší kontrast bude bezesporu mezi chudinskou částí a čtvrtí zbohatlíků. Chudých lidí tady bude mnohem víc než těch bohatých, protože tomuto světu vládnou peníze, přesněji řečeno obří korporace. Je to z toho důvodu, že v roce 2077 jsou už vylepšení lidských těl technologiemi naprosto běžnými, ale levná záležitost to rozhodně není. Proto musí obyvatelé města dodržovat pravidla určená korporacemi, jinak by to s nimi nemuselo dopadnout dobře. 

ývojáři při každé příležitosti upozorňují, že Cyberpunk nebude střílečka s RPG prvky, ale plnokrevné RPG s prvky střílečky. Když se nad tím zamyslíte, je mezi těmito pojmy dost podstatný rozdíl. Vezměte si třeba Deus Ex, v tomto případě bych použil první označení. Tedy alespoň u těch novějších dílů. Cyberpunk na to půjde úplně jinak. Cyberpunk nabídne celou řadu vývojových systémů. Tím nejvýraznějším bude výběr z celé řady skillů a schopností. Jak budou fungovat perky zatím nevíme, ale docela by nám vyhovovalo, kdyby to bylo v podobném stylu, jaký nabízí Skyrimu. Zkrátka se vám budou schopnosti vylepšovat tím, že je budete používat. Určitou roli ve vývoji postav bude hrát i reputace. V Night City je několik frakcí a podle toho, jak se k nim budete chovat, se bude odvíjet jejich chování k vám. Pokud si některou znepřátelíte, tak s vámi logicky nebude chtít mít nic společného a tak dále. Přesto, že se zdejší město jmenuje Night City, uvidíme ho i v prosluněných dnech. Cyberpunk bude obsahovat celý cyklus dne a noci a také dynamické počasí. 

    

Cyberpunk se od většiny ostatních RPG odlišuje v tom, že si na začátku hry nebudeme vybírat třídu. Tady nás opět napadá série The Elder Scrolls, ve které se také můžete vydat jakoukoliv cestou. Systém tříd bude založen na vašich rozhodnutích a počínání na začátku hry. budete klidně moci být třeba novinář. Budeme hrát za Netrunnera, který je na okraji společnosti a základní třídy budou Techie a Solo. Nevypadá to ale tak, že si vyberete jednu třídu a už s tím nic nenaděláte. Můžete si vybrat od všeho trochu a zkombinovat několik tříd dohromady. Pak můžete svou postavu obohatit i o perky z vedlejších tříd, jako je Rocker nebo Corp. 

Vývoj postavy tady není určen podle levelů. V této informaci se některé zdroje rozcházejí. Někde se dočtete, že tam levelovací systém vůbec není, jinde tvrdí, že klasicky budeme začínat od 1. Měl by být nahrazen dvěma formami XP. První z nich je Core XP, které se vztahují k hlavním misím.

    

Pokud jste to nevěděli, tak Cyberpunk 2077 vychází z velmi populárního paper-RPG jménem Cyberpunk 2020. Jestli jste do tohoto univerza už dříve zavítali, možná ve hře poznáte nějaké známé tváře. Je to opravdu temný svět. Vývojáři to připodobňují k tomu, že jak je Zaklínač temné fantasy, Cyberpunk bude temná dystopie. Všechno v tomto světě má svůj smysl. Během jeho tvorby prý byl design jednou z nejvyšších priorit. Na rozdíl od už tolikrát zmíněného Zaklínače nebude Cyberpunk obrovský ve smyslu horizontální rozlohy. Tady půjde především o vertikalitu. Něco podobného jsme viděli třeba v Deus Ex: Human Revolution, kde bylo jedno město postavené nad druhým. To ale neznamená, že by herní svět Cyberpunku měl být rozlohou nějak malý. Stále jde o největší hru, na které zatím CD Project RED pracoval. Cyberpunk 2077 v době vydání bude čistě singleplayerovým zážitkem. Vývojáři ale nevylučují, že by do něj časem přidali hru pro více hráčů.

DOPRAVA ZDARMA

Prečo platit za dopravu, keď to nie je nnutné? Dobravu objednávok v hodnote 10.200 Kč a viac u nás máte zdarma.

Více informácí

POTŘEBUJETE PORADIT?

V prípade že si neviete radi, skúste si prečítať najčastejšie riešenia Vašich problémov alebo sa obrátte na naše služby zákazníkom.

Více informácí

BEZ SKRYTÍCH POPLATKOV

Jednáme s Vámi na rovinu. Proto ceny, které uvádíme na našem e-shopu jsou konečné. Neplatíte balné, a už vůbec neplatíte za platbu kartou.